„Życie to tylko podróż: skąd przychodzę, dokąd zmierzam, kim jestem..?”

Zapraszamy Was do świata niewidzialnego gołym okiem, ale z pewnością istniejącego.

To, że nie jesteśmy tylko ciałem fizycznym jest faktem potwierdzonym przez wiele badań naukowych. Jednak odpowiedź na pytania: skąd przychodzę, dokąd zmierzam, kim jestem…, nie jest już taka oczywista.

Wysłuchamy relacji osób, które były po drugiej stronie (śmierć kliniczna) i stamtąd wróciły oraz tych, którzy doświadczają innego rodzaju mistycznych podróży.

Nasi goście to ludzie z różnych środowisk i wyznań, często o odmiennych poglądach.

Co ich wszystkich łączy? Może właściwiej byłoby zapytać co nas wszystkich łączy?

Wybierzmy się razem w tą duchową podróż rozważań nad sensem istnienia, żeby poszerzyć świadomość lub po prostu przypomnieć sobie po raz kolejny co jest ważne i czym warto się kierować w życiu.

Jesteśmy podróżnikami i jesteśmy tu tylko na chwilę…

Dołącz do publiczności – zapraszamy Cię do słuchania, zadawania pytań, a forma wymiany energetycznej jest dowolna, według uznania – wstęp bezpłatny.

Żelazna zasada jest taka:

Kierujemy się prawem serca i akceptujemy poglądy innych bez żadnego hejtu.

Oznacza to, że życzymy sobie przyjaznej atmosfery zrozumienia dla wygłaszanych prawd osób wypowiadających się bez względu na to, czy się z nimi zgadzamy, czy nie.

Tomasz Chodnikiewicz – pomysłodawca, organizator, prowadzący

Rok urodzenia 1959. Od dzieciństwa prowadzony przez Babcię (ur. 1886 r. przeżyła 2 wojny światowe i dwie rewolucje) w kierunku mistyki miłości do Boga, do Jezusa, Maryi, do ludzi i zwierząt.

Na drodze jego rozwoju znalazły się: kursy Magii Kahunów, Wiedza Tajemna Rudolfa Steinera, życiorysy mistyków, dzieła Gandhiego, Bhagavat Gita, Raga Yoga i inne. Od roku 1984 na ścieżce duchowej, nauczanej i pozostawionej ludzkości przez Jezusa z Nazaretu, a odnowionej dla współczesnych czasów przez objawienia płynące z samego Źródła wszelkich Bytów, przestrzeni Boskiej Miłości i Mądrości, przekazane Gabrieli z Wuerzburga (mistyczki żyjącej współcześnie w Bawarii). W stanie wojennym współzałożył legendarną Spółdzielnię Świetlik, w której znalazły możliwość godnej pracy i dalszych wspólnych działań, organizacje opozycji antykomunistycznej Trójmiasta i całej Polski. Ludzie walczący z totalitarnym system opresji i niszczenia godności człowieka…, wyrzuceni ze swoich macierzystych miejsc pracy z zakazem zarobkowania w jakimkolwiek innym zakładzie państwowym (wszystkie zakłady były państwowe oprócz kilku zakładów typu Spółdzielnia Świetlik) https://www.youtube.com/watch?v=xsfl-9CSoUk.

Od roku 2010 (po tragedii w Smoleńsku) rozpoczął realizację projektu odbudowy spółdzielczości jako struktury i metody organizacji społeczności lokalnych, umożliwiającej stopniowe wdrażanie zasad ewangelii miłości: równości, braterstwa, solidarności, jedności, współodpowiedzialności, tolerancji i innych reguł wewnętrznego życia „doskonałego”. Projekt wdrożeniowy www.swietlik.org, zarządzany jest na podstawie 2 przykazań miłości: do Boga we wszelkim bycie i w człowieku oraz zgodnie z regułą: czyńcie innym to, co byście chcieli aby i wam czyniono.

Mąż i Ojciec trójki dorosłych i samodzielnych dzieci, mieszkających i pracujących w Polsce.

Senta Wojaczyk – koordynator, prowadzący

Magister z dyplomem Wydziału Ekonomicznego Uniwersytetu Gdańskiego na kierunku międzynarodowe stosunki gospodarcze i polityczne.

Przez ponad 20 lat prezes własnej, ogólnopolskiej agencji reklamowej. Zdiagnozowana i zweryfikowana w przestrzeni jako koordynator i specjalista struktury, który popełnił setki eventów o różnej tematyce. Copywriter, którego uskrzydla pisanie na tematy ważne, szczególnie związane z holistycznym podejściem do istoty ludzkiej. Pasjonatka zdrowia wspieranego przez naturoterapię i żywe pokarmy. Zwolenniczka edukacji wolnościowej.

Na drogę świadomego życia wprowadziły ją narodziny jedynej, ukochanej w nieskończoności córki.

Od tego czasu w ciągłym rozwoju duchowym, traktuje życie jak podróż po szczeblach drabiny do samego siebie. Akumulatory ładuje w kontakcie z naturą, w sobie tylko znanych miejscach mocy.

GOŚCIE

Ada Edelman
Matka, żona, ekonomista, pisarka, autorka strony „Biuro duchów” i licznych publikacji prasowych oraz książek.

Andrzej Duffek
Ojciec, mąż, gdański przedsiębiorca, opozycjonista działający w latach 80-tych w Federacji Młodzieży Walczącej. Oddany kibic Lechii Gdańsk, brat legendy tego klubu – Tadeusza Duffka.

Adam Protasiuk
Współzałożyciel RIGP, fundator i prezes Fundacji Tradycji Oręża Polskiego, właściciel firmy PROFI Biuro Doradztwa Ekonomiczno-Prawnego. Specjalizuje się w doradztwie finansowym i inwestycyjnym. Pasja to konie, rekonstrukcja historyczna, medycyna naturalna i parkur.

Stanisław Gronecki
Rok urodzenia 1947. Prawnik. Od wczesnych lat 80-tych ubiegłego wieku aktywny na polu rozwoju duchowego. Specjalizuje się w komunikacji międzywymiarowej. Pod pseudonimem Ekspander publikuje treści oparte w dużej mierze na duchowych przekazach, a mianowicie: „Wzrastanie Boga w człowieku”, „Uniwersalne prawa wszechświata drogą do boskości”, „Niebiańskie przesłania dla ludzi tego czasu” oraz „Jam Jest Bogo-człowiek”..

Jacek M. Skiba
Urodzony w 1968 roku koło Krosna, wychowany na wsi w środowisku katolickim, ale jednocześnie od dziecka wiedział, że jest inkarnacja/reinkarnacja.

Realizuje się zawodowo jako geolog, w specjalności hydrogeologicznej i złożowej oraz jako górnik odkrywkowy. Swoje doświadczenia mistyczne i długoletnie natchnienia opisał w wielu tekstach (12 dzienników, 10 książek). Mąż i ojciec 3-ki dzieci.

Dorota Wasilczyk
Od ponad 40 lat związana z Uniwersytetem Brahma Kumaris. Prowadzi kursy pozytywnego myślenia, relaksu, medytacji i filozofii UBK. Koordynator filii UBK w Gdańsku www.brahmakumaris.pl

Marek Konieczniak
Mąż, tata, i dziadek. Historia jego życia, to prowadzenie przez Boga z ciemności do Światła, opowieść pełna zaskakujących zwrotów wydarzeń, cierpienia i zdrowienia, upadków i wzlotów – dojrzewania do podjęcia tej najważniejszej decyzji: Niech się stanie według Słowa Twego. W 2018 odszedł z pracy korporacyjnej i założył Wydawnictwo Pokoju Chrystusa, które prowadzi do dzisiaj, co komentuje następujaco: „..trafniej byłoby powiedzieć, że to Jeszua je prowadzi przysyłając poszukujących i spragnionych do Wydawnictwa po książki z Jego Słowami Życia.”

Elżbieta Nowalska
Socjolog z wykształcenia, autorka 30 książek parapsychologicznych, prowadzi szkolenia z tej tematyki. Przekazuje informacje dotyczące innych wymiarów naszego życia, niematerialnej wewnętrznej przestrzeni człowieka I otaczającego nas świata. Prowadzi Wydawnictwo MW. Interesuje ją to, co jest poza świadomością ludzi, wpływanie na siebie tych dwu przestrzeni nowalska.pl.

Aneta Łój
Urodzona w Polsce, ale jej kariera zawodowa zaprowadziła ją do różnych krajów w Europie i Azji (Hongkong, Japonia, Chiny i Indie). Zaczęła praktykować medytację oraz Radża Jogi w 2006 roku i od ponad 10 lat jest członkinią Krajowego Zespołu Koordynującego Brahma Kumaris w Polsce.
Jako nauczycielka medytacji, Aneta poświęciła swoje życie duchowemu rozwojowi oraz umożliwianiu tego innym, promując wartości takie jak szacunek, niestosowanie przemocy, współczucie i współpraca. Stara się współtworzyć lepszy świat dla wszystkich www.eco.brahmakumaris.org

Link do Debaty on-line:

https://app.livewebinar.com/239-347-265

Organizator:

Spółdzielnia Świetlik www.swietlik.org

https://www.facebook.com/spoldzielniaswietlikreaktywacja/ https://www.youtube.com/@spodzielniaswietlik

Partnerzy:

Nadbałtyckie Centrum Kultury

RTCLab – LiveWebinar

Miejsce:

Ratusz Staromiejski Gdańsk

Sala Mieszczańska

ul. Korzenna 33/35

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *